Forum Pro Ana 2023
aktywne polskie forum pro ana od 2017

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

REKRUTACJA TYMCZASOWO ZAWIESZONA

#1 08-12-2018 23:18:29

syarx
Nowy Motylek
Dołączył: 08-12-2018
Liczba postów: 23
WZROST: 167 cm
WAGA: 60 kg
WAGA DOCELOWA: 40 kg
BMI: ok. 21
MIESIĘCZNY CEL: 55 kg
WindowsFirefox 63.0

Kwestionariusz

1. Ile masz lat?

W listopadzie skończyłam 16.

2. Ile masz wzrostu?

Mam 165 cm wzrostu.

3. Od jakiej wagi się zaczęło? Jaką wagę masz teraz?

Zaczęło się od wagi 64 kilogramów, gdzie byłam totalnie załamana swoim wyglądem. Teraz ważę 52 kg, najniższą moją wagą było 45,5. Pragnę wrócić do tych czasów.

4. Od jak dawna zmagasz się z zaburzeniami? Jak nazywa się Twoje zaburzenie?

O samej pro-anie dowiedziałam się jakieś 5 lat temu, ale całkiem przypadkiem. Nie planowałam wtedy odchudzania, byłam typową dziewczynką z nadwagą, zawsze chciałam schudnąć, lecz nie udawało mi się. Postanowiłam zmienić swoje nawyki żywieniowe, gdyż potrafiłam jeść co pół godziny porcje z dużych talerzy. Raz mocno rozpłakałam się przed lustrem w łazience, powiedziałam sobie, że przecież tak już nie może być, moje koleżanki z klasy były chude, ja też chciałam. Ograniczyłam porcje na talerzu, jadłam cztery posiłki dziennie. Waga zaczęła spadać, gdy osiągnęłam 60 kg postanowiłam zaostrzyć zasady swojej "diety". Doszło do tego, że jadłam dwa posiłki dziennie tj. jogurt naturalny na śniadanie, brokuły w domu na obiad. Opijałam się wodą, często nie było mnie w domu, byle nie jeść. Nie byłam świadoma tego, że mam jakieś zaburzenia.
Efektem było 56 kg. Potem wielka kłótnia z rodzicami i powrót do normalnego jedzenia. To tak po krótce.
Gdy przestali zwracać uwagę na to, co jem, znów zaczęłam się odchudzać w te wakacje. Szybko zauważyli efekty, ważyłam 45,5 kg.
Rodzina mi powtarzała, że to anoreksja, ja kategorycznie temu zaprzeczałam. I znowu normalnie jem, pragnę wrócić do czasów z wakacji, gdy jadłam jeden posiłek dziennie nie przekraczający 50 kcal.
Od niedawna jestem w związku, ale dowiedziałam się, że moja partnerka należy do feedersów, więc postanowiłam się od niej odsunąć. Miała na mnie zły wpływ po prostu. Teraz pragnę wyglądać jak najchudziej, nie ma dla mnie znaczenia to, co się wydarzy. Na pewno rozumiecie, o czym mówię.
Przepraszam, że tak się tutaj rozpisałam, odrobinę nie na temat, jednak myślę, że są tutaj zawarte te najistotniejsze informacje. Naprawdę mi zależy na tym, by się tutaj dostać, dlatego chciałam przedstawić bardziej swoją historię.

5. Czy udało Ci się osiągnąć jakiś cel lub ukończyć dietę?

Nie stosowałam żadnych konkretnych diet. Udało mi się osiągnąć cel 50 kg, ważyłam nawet mniej, o czym już pisałam powyżej. Bardzo o tym kiedyś marzyłam, teraz ta waga nie jest tak satysfakcjonująca. Obecnie dążę do wagi 38 kg, to mój główny cel.

6. Czy próbowałeś się podjąć terapii? Dlaczego tak/dlaczego nie?

Nie, ponieważ nie uważałam, że jest to konieczne. Nawet o tym nie myślałam.

7. Czego wymagasz od forum i co chcesz na nie wnieść?

Nie wiem, czy mogę powiedzieć "wymagam". Pragnę zrozumienia innych. To samo chcę dać innym Motylkom. Wsparcie i
zrozumienie sytuacji, w której się znajdują. Na przyjaciół nie mam co liczyć, wszyscy tacy sami.



1. Czym według Ciebie jest anoreksja?

    To ciężka choroba, której trzeba unikać nawet, gdy zamierzamy schudnąć.

2. Jak wyglądają Twoje problemy z odżywianiem?

Przeważnie było tak, że miałam problemy z przełykaniem jakichkolwiek pokarmów/napojów i ogromne wyrzuty sumienia po zjedzeniu czegokolwiek, lecz po jakimś czasie zachowanie rodziny zaczęło zmuszać mnie do jedzenia.
Teraz nie potrafię się zmotywować do diet.

mam nadzieję, że to nic złego, iż zmodyfikowałam i skleiłam te odpowiedzi w jedną własną
   
3. Jak zachowałbyś się w tej sytuacji:

Rozmawiasz z osobą, która od dawna Ci się podoba. Między tematy wkrada się wątek zaburzeń odżywiania. Komentuje bardzo negatywnie środkowisko osób wytrzegających się jedzenia, ale nie wie nic o Tobie. Wcześniej nie wiedziałaś/nie wiedziałeś, że ma taki stosunek do osób z zaburzeniami odżywiania i postrzegałaś/łeś tą osobę w inny sposób.

    Nie mówię nic na ten temat. Ukrywam swoje zdanie, bo nie uważam, żeby ta znajomość była przyszłościowa.

Offline

#2 08-12-2018 23:26:39

mite
Srebrny Motyl
Skąd: Warszawa
Dołączył: 10-04-2018
Liczba postów: 725
WZROST: 171 cm
WAGA: 56 kg
WAGA DOCELOWA: 47 kg
BMI: 19.1
MIESIĘCZNY CEL: ruszyć z miejsca
ZRZUCONA WAGA: 15 kg
CZUJĘ SIĘ: *ujowo
WindowsChrome 70.0.3538.110

Odp: Kwestionariusz

Niejednokrotnie wspomniałaś w swoim kwestionariuszu, że zachowanie rodziny zmuszało Cię do "normalnego" jedzenia. Myślisz, że teraz się to zmieni, że dasz radę wytrwać w diecie i być aktywnym użytkownikiem forum?


gallery-143012-12854-23361.jpg
http://straznik.dieta.pl/zobacz/strazni … 1da47b.png
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.

Offline

#3 08-12-2018 23:31:32

syarx
Nowy Motylek
Dołączył: 08-12-2018
Liczba postów: 23
WZROST: 167 cm
WAGA: 60 kg
WAGA DOCELOWA: 40 kg
BMI: ok. 21
MIESIĘCZNY CEL: 55 kg
WindowsFirefox 63.0

Odp: Kwestionariusz

Uważam, że jestem w stanie się zdeterminować, zwłaszcza, że teraz nikt nie będzie mi przeszkadzał w osiąganiu mojego celu. Zrobię wszystko, by nikt się nie zorientował, że się odchudzam.

Wiadomość dodana po 23 h 26 min 17 s:
Dziś udało mi się nic nie zjeść, obiad schowałam do pudełka po senesie. Chcę udowodnić, że potrafię.

Offline

#4 17-12-2018 01:11:28

syarx
Nowy Motylek
Dołączył: 08-12-2018
Liczba postów: 23
WZROST: 167 cm
WAGA: 60 kg
WAGA DOCELOWA: 40 kg
BMI: ok. 21
MIESIĘCZNY CEL: 55 kg
WindowsOpera 56.0.3051.116

Odp: Kwestionariusz

Wszystko idzie dobrze, jem tyle ile sobie ustalę. Czekam więc na decyzję o przyjęciu mnie na forum. Jak już wspominałam w kwestionariuszu, wspomnę jeszcze raz - bardzo mi na tym zależy.

Offline

#5 31-12-2018 15:04:46

acid
Czarny Motyl
Dołączył: 09-10-2017
Liczba postów: 784
WAGA: 4X
WAGA DOCELOWA: 37
WindowsChrome 71.0.3578.98

Odp: Kwestionariusz

Rozumiem.
Witaj na forum.


ЯОпределенноНеЗаслуживаюТвоегоВремени

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot