Forum Pro Ana 2023
aktywne polskie forum pro ana od 2017

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

REKRUTACJA TYMCZASOWO ZAWIESZONA

#1 26-12-2017 14:31:48

BONES
Czarny Motyl
Dołączył: 05-10-2017
Liczba postów: 96
WZROST: 167
WAGA: 49kg
WAGA DOCELOWA: 40kg
BMI: 18,14
MIESIĘCZNY CEL: 48kg
NA DIECIE: 400
Windows 7Chrome 63.0.3239.84

Shoutbox - jego funkcje

Shoutbox (po kilknięciu w napis inaczej AJAX Chat) to komunikator online do prowadzenia rozmów. Wiele jego opcji nie jest widocznych na pierwszy rzut oka.

Posługiwanie się nim w większej mierze wymaga obsługi kodu BBC. Jego znajomość może ułatwić obsługę Shoutboxa - czyli zmienianie kolorów na jeszcze inne, niż w panelu widocznym pod polem tekstowym, umieszczanie obrazków, linków itd.


Zacznijmy od góry Shoutboxa
234423.png
Znajdują się tam 3 tabelki: Pokój, Styl, Język
Warto opisać pierwszą funkcję, czyli Pokój
3423423.png
Okazuje się, że można tam wybierać z listy dostępnych pokoi - czyli inaczej kategorii naszego forum. Może się to okazać bardzo przydatne w poruszaniu poszczególnych tematów bez tworzenia nowych wątków pod kategoriami.
Napomknę tu o tym, iż użytkownicy nie dostaną żadnego powiadomienia, że w danej kategorii została zamieszczona wiadomość. Dlatego warto wspomnieć o tym w kategorii Public (czyli domyślnej).

Następnie przejdźmy do panelu po prawej stronie wyglądającego mniej więcej tak:
34234234.png

Pierwszych czterech funkcji - Wyloguj, Użytkownicy online, Lista ignorowanych użytkowników, Dostępne pokoje nie będę opisywać.
Poruszmy więc funkcję Napisz co teraz robisz. Nie jest ona czymś specjalnie istotnym, ale jeśli ktoś lubi bawić się w rozmowy RP to czemu nie.
342342345.png
Jak widać wiadomość napiasana poprzez wybranie tej funkcji automatycznie zapiała się kursywą - również nick został w ten sposób przekształcony.

Kolejna funkcja Rzuć kostką to nic innego, jak losowanie liczby oczek.
Funkcja Zmień nick - nie wiem czy jest dostępna dla każdego, ale po wpisaniu frazy po /nick - zmienia się Twój nick na Shoutboxie.
Wejdź do prywatnego pokoju prawdopodobnie odsyła każdego z Was do pokoju, który nazwany jest Waszym nickiem. Jeśli się mylę - opis tej funkcji zostanie poprawiony.
Lista zablokowanych użytkowników też nie będzie przeze mnie poruszana.


Myślę, że to już prawie wszystko co mogę powiedzieć o obsłudze Shoutboxa.
Ostatnia rzecz o której wspomnę - Shoutbox ma to do siebie, że automatycznie znikają wiadomości. Z dniem dzisiejszym powstała specjalna kategoria Archiwum Shoutboxa, w której będzie można znaleźć rozmowy, które zniknęły.


large.gif
- Bene mori praestat, quam turpiter vivere.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot