Forum Pro Ana 2018
Aktywne polskie forum pro ana od 2017

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 12-11-2018 12:48:53

sabrina
Nowy Motylek
Liczba postów: 21
Wzrost: 181
Waga: 74
Waga docelowa: 64
Dzienny bilans: 1000
Na diecie: wege
MacintoshChrome 69.0.3497.100

Kwestionariusz

Ile masz lat?
18

Ile masz wzrostu?
181

Od jakiej wagi się zaczęło? Jaką wagę masz teraz?
Trudno określić, bo zaczęło się jak miałam ok. 13 lat. Byłam wtedy modelką i ważyłam około 58kg, ale byłam niższa, później waga się wahała non stop, teraz ok. 69kg i chudnę.

Od jak dawna zmagasz się z zaburzeniami? Jak nazywa się Twoje zaburzenie?
Około 5 lat, najczęściej BED, przeplatane z aną, łączy się też z moim borderline.

Czy udało Ci się osiągnąć jakiś cel lub ukończyć dietę?
Tak, podczas bycia modelką schudłam 10kg, miałam wtedy dietę od dietetyka agencyjnego, ukończyłam też modyfikowaną przeze mnie dietę Ani Lewandowskiej (zmieniałam kaloryczność na mniejszą, ale próbowałam jeść podobne posiłki jako inspiracja) wtedy schudłam 9kg przez miesiąc. Poza tym często detoxy sokowe i jestem weganką od 2 lat.

Czy próbowałeś się podjąć terapii? Dlaczego tak/dlaczego nie?
Tak, ale leczyłam się na borderline, więc moje ED było powierzchownie traktowane. Ukończyłam terapię i teraz zostało samo ED, a borderek się rzadko odzywa.

Czego wymagasz od forum i co chcesz na nie wnieść?
Lubię nowe wyzwanie, byłam na różnych forach, ale każde mnie nudziło. Osoby były mało aktywne i niemotywujące. Lubię dzielić się dietami wegańskimi, jestem mistrzem thinspiracji, jeśli chodzi o modelki (zboczenie zawodowe).

1. Czym według Ciebie jest anoreksja?

Świadomy wybór, można wybrać ją lub jedzenie.

2. Jak wyglądają Twoje problemy z odżywianiem?

Mam ciągłe problemy z napadami obżarstwa, ale nie wymiotuję.

Mam problemy z przełykaniem jakichkolwiek pokarmów/napojów, mam natrętne myśli.

3. - jak zachowałbyś się w tej sytuacji:
Rozmawiasz z osobą, która od dawna Ci się podoba. Między tematy wkrada się wątek zaburzeń odżywiania. Komentuje bardzo negatywnie środkowisko osób wytrzegających się jedzenia, ale nie wie nic o Tobie. Wcześniej nie wiedziałaś/nie wiedziałeś, że ma taki stosunek do osób z zaburzeniami odżywiania i postrzegałaś/łeś tą osobę w inny sposób.

Nie opisuje mnie żadna z odpowiedzi.
Bardziej powiedziałabym, że każda osoba, która mnie poznaje wie, że jestem vegan freakiem, więc trudno rozpoznać u mnie ED. Ludzie jedzą przy mnie mnóstwo niewegańskiego jedzenia, więc nie dziwi ich, gdy czegoś nie zamawiam albo nie jem, bo zawsze wymówką jest bycie weganką. Poza tym, stawiam siebie na pierwszym miejscu i to ja decyduje o swoim życiu, nie mam potrzeby dzielenia się tym z innymi. Też uważam, że ana nie jest moim problemem, taki mam styl życia.

i may b sad but did u see my outfit

?pokaz=84565c06829ab192e.png

#2 14-11-2018 16:07:55

acid
Czarny Motyl
Liczba postów: 516
Waga: 54 (7.12)
Waga docelowa: 35
WindowsChrome 70.0.3538.77

Odp: Kwestionariusz

Jaka była Twoja najniższa waga?
Jak objawiają się u Ciebie dokładniej zaburzenia odżywiania?
Dlaczego twierdzisz, że anoreksja jest świadomym wyborem?

CxicZInVIAADh2_.jpg

want skinny legs

want skinny everything

#3 15-11-2018 19:30:58

sabrina
Nowy Motylek
Liczba postów: 21
Wzrost: 181
Waga: 74
Waga docelowa: 64
Dzienny bilans: 1000
Na diecie: wege
MacintoshSafari 604.1

Najniższa waga to pojęcie względne, ale chyba chodzi Ci o ten czas kiedy zaczęłam się odchudzać (mam nadzieję) więc ok. 55kg.

Zaburzenia głównie ciągle myślenie o kaloriach, napady czasami (teraz rzadziej), jem tylko zdrowe rzeczy, nigdy w życiu nie zjem nic przetworzonego ( to też dlatego, że moi rodzice od małego nie dawali mi takiego jedzenia i mój organizm go nie przyjmuje tzn. Bardzo złe się po nim czuje, wymioty id. Ale to w sumie ma mały związek), ćwiczę codziennie, na imprezach czasami potrafiłam do oddzielnego kubka wypluwać jedzenie które przeżuwalam. Ale głównie to obsesja bycia perfekcyjnym we wszystkim i dlatego też i w kontrolowaniu swojego wyglądu.

Może nie twierdze, że anoreksja to świadomy wybór, tylko bardziej ruch pro-ana, takie doprecyzowanie, bo rzeczywiście tamto nie brzmiało zbyt jasno. A anoreksja najczęściej wynika z chęci bycia perfekcyjną, przynajmniej ja tak uważam.

i may b sad but did u see my outfit

?pokaz=84565c06829ab192e.png

#4 17-11-2018 17:54:45

acid
Czarny Motyl
Liczba postów: 516
Waga: 54 (7.12)
Waga docelowa: 35
WindowsChrome 70.0.3538.102

Rozumiem.
Witaj na forum.